Прикмети для вагітних: хлопчик або дівчинка

Багато століть до розвитку медицини та винаходи сучасних апаратів жінки користувалися народними повір’ями і прикметами для вагітних, визначаючи, хто народиться: хлопчик чи дівчинка. Актуальні вони й зараз, оскільки, незважаючи на значний розвиток методів діагностики, майбутні батьки іноді до останнього моменту не знають, якого кольору «придане» купувати у дитячу кімнату.

Зрідка буває так, що при визначенні підлоги за допомогою УЗД-діагностики лікар помиляється. І набагато частіше зустрічаються випадки, коли малюк протягом всієї вагітності перебуває в такому становищі, що розгледіти на УЗД його приналежність до того чи іншого підлозі не представляється можливим. А іноді молоді батьки з якихось міркувань не хочуть знати наперед, хто у них народиться, але це питання надзвичайно цікавить бабусь і дідусів.

Незалежно від причини, що заважає визначити стать немовляти науковими методами, прикмети можуть допомогти з’ясувати це питання: по смаковим пристрастям вагітної, її зовнішнього вигляду, самопочуття або за допомогою побутових ворожінь.

Чекати хлопчика чи дівчинку: прикмети при вагітності

Продовження роду завжди стояло на першому місці у світогляді всіх без винятку народів. Тому за вагітними жінками спостерігали з особливою увагою, спостерігаючи різноманітні ознаки, з яких з плином часу склалася стійка система забобонів.

Наприклад, одна з древніх прийме вважає – і це підтверджується дослідженнями демографічної статистики різних країн – що в часи голоду або катаклізмів народжується більше дівчаток. Таким чином мудра природа компенсує спад населення: адже один чоловік може зачати куди більше потомства, ніж здатна виносити і народити одна жінка.

У спокійне, ситий час співвідношення статей у поколінні вирівнюється. І тут, щоб припустити за прикметами, хто народиться потрібно звертати увагу на індивідуальні особливості стану і поведінки вагітної жінки.

Зміна харчових уподобань

Незважаючи на поширену думку, далеко не всіх майбутніх мам непереборно тягне на солоненьке». Крім того, багато дами в положенні буквально шокують чоловіків, винаходячи немислимі кулінарні комбінації з, здавалося б, непоєднуваних продуктів. Щоб передбачити стать майбутнього малюка, постарайтеся проаналізувати, який групі страв вагітна віддає належне найчастіше.

Вважається, що якщо жінка постійно хоче солодощів, фруктів (особливо цитрусових), складних страв з багатьма компонентами та іншої смакоти, то слід готуватися до народження дівчинки. Як і в тому випадку, коли вагітна з задоволенням уплітає хлібний м’якуш, нехтуючи окрайцем.

А перевагу щільною, ситної білкової їжі на зразок м’яса, сиру, яєць віщує поява на світ майбутнього чоловіка.

Ще одна прикмета, побічно пов’язана з харчуванням – ступінь токсикозу: деякі лікарі пояснюють сильну нудоту тим, що в утробі жінки зріє малюк протилежної їй підлоги, тобто хлопчик. Багато мам різностатевих дітей теж відзначають цей факт.

Зовнішній вигляд мами

Під час вагітності тіло будь-якої жінки зазнає значних змін: збільшується вага, росте живіт, зміщуються внутрішні органи, звільняючи місце для малюка.

Однак, крім загальних метаморфоз, варто поспостерігати за менш помітними ознаками, що вказують на народження маленької принцеси або шибеника.

Прикмети зовнішнього вигляду мами, свідчать про те, що вона носить хлопчика:

 • волосся і нігті ростуть швидше, стають міцними, блискучими, гладкими;
 • збільшення волосяного покриву на руках, ногах (в результаті зростання рівня чоловічих гормонів);
 • шкіра стає свіжою, пружною;
 • пігментна смужка на животі проступає рано, відразу стає темною, з чіткими обрисами; на животі та інших частинах тіла з’являється густий пушок;
 • ареоли грудей помітно темніють;
 • мама часто зазначає, що в неї холодні ноги після пробудження зранку;
 • живіт «гострий», акуратний, виступає вперед.

Прикмети на дівчинку:

 • майбутня мама помітно марніє: шкіра стає блідою, особа – набряклим, під очима з’являються круги; у народі кажуть, що вагітна ділиться красою з донею;
 • значно збільшується розмір грудей;
 • невеликий набір ваги, збереження граціозності в рухах, легкої ходи;
 • живіт «дівчачої» мами округлий, розпливається до боків.

Звички і самопочуття вагітної жінки

Вважається, що мами майбутніх дівчат воліють спати на правому боці. А «хлопчикові» мами – на лівому. Це марновірство підтверджується і іншою прикметою: про те, що жінка, яка носить хлопчика, прокидаючись, частіше стає з лівої ноги (у буквальному, а не переносному сенсі).

Безпричинні напади ознобу натякають на те, що слід готувати рожевий конвертик, припливи жару – блакитний.

Кажуть, що пані з «дівчачу» вагітністю стають більш дратівливими, чутливими, вразливими: риси характеру, властиві жінкам, як би подвоюються, посилюються за рахунок плоду жіночої статі. При цьому потяг до чоловіка може істотно охолонути або навіть зовсім зникнути, тоді як при вагітності хлопчиком сексуальний апетит жінки тільки зростає.

А ось якщо у жінки часто болить голова, вона схильна до непритомності, сильно вираженої набряклості ніг – це прикмети вагітності хлопчиком. Однак, навіть відчуваючи такі сильні нездужання, жінка, що чекає сина, зазвичай радіє і хвалиться своїм становищем перед усіма, хто готовий слухати (в народі вважають, що дами, вагітні дівчатками, частіше схильні зберігати таємницю до останньої можливості).

Поведінка малюка

Стать майбутньої дитини можна з досить великою точністю визначити на прийомі у лікаря: сердечко хлопчаки б’ється повільніше, ніж у дівчаток: менше ста сорока ударів в хвилину на початку другого триместру. Різниця в частоті серцевих скорочень зберігається аж до пологів, але найсприятливіший період для підрахунків – термін близько двадцяти тижнів.

Незважаючи на повільне серцебиття, плід чоловічої статі досить активний протягом всієї вагітності, причому перші поштовхи хлоп’ячих п’ят майбутня мама відчуває з правого боку живота. Згідно з народними прикметами дівчата поводяться спокійніше, а перші ворушіння «дівчинки» мама замітить ліворуч.

Інші прикмети і забобони

Зверніть увагу на зміни зовнішності свого чоловіка. Якщо він набирає вагу разом з вами – готуйтеся до народження хлопчика. Ще одне спостереження, пов’язане із зовнішністю батька: вважається, що чоловіки з рідкою чуприною або лисинкою частіше отримують від дружини спадкоємця. А от тати, які віддають перевагу носити обтягуючу нижню білизну, будуть бавити доньку.

Якщо в парі чоловік більше любить дружину, ніж вона його, потрібно готуватися до народження сина, жінка частіше чоловіка виявляє ніжні почуття – купуйте бантики.

Відома прикмета для вагітних на стать дитини по руках матері: попросіть жінку показати руки. Якщо вона витягне руки долонями вгору, значить носить плід чоловічої статі, якщо показує тильну сторону, можете сміливо «діагностувати» дівчатко. А якщо ви хоч трохи розбираєтеся в хіромантії, то по руках майбутньої матері зможете не тільки визначити стать, але і розповісти інші подробиці щодо материнства цієї жінки.

Вгадують стать малюка і по снам, які сняться дамі в положенні:

 • перед народженням хлопчика мами бачать уві сні рибу, холодну зброю і, чомусь, сюжети про появу доньки;
 • про народження дівчинки кажуть сни, в яких присутні птахи, прикраси, одяг.

Багато жінок стверджують, що під час вагітності вони саме уві сні дізнавалися відповідь на це важливе запитання: чи чули чоловіче або жіноче ім’я свого малюка або бачили його самого, одягненого в повзунки відповідного кольору.

Ворожіння на стать дитини

У народній традиції Київської Русі крім прикмет «хлопчик чи дівчинка» неодмінно використовувалися ворожіння, які і сьогодні відомі багатьом тлумачам.

Хлопчик або дівчинка: визначить маятник

Існує два основних варіанти ворожіння на стать дитини за допомогою маятника:

 1. Ворожіння з обручкою можна застосовувати, коли у жінки вже помітний животик. Слід підвісити своє кільце на нитку, лягти на спину, підняти колечко над животом і поспостерігати за схилом протягом декількох хвилин. Якщо розгойдується маятник взад-вперед – буде хлопчик, ходить колами – чекайте дівчинку.
 2. За таким же принципом можна використовувати звичайну швейну голку, підвішену на нитку білого або червоного кольору. Висок беруть у праву руку, а ліву підставляють під вістря долонею вгору, не торкаючись голки. Строк вагітності в цьому випадку особливої ролі не грає. Інтерпретувати руху маятника слід також, як у випадку з обручкою: розгойдується до хлопчика, паморочиться до дівчинки.

Прикмети з яйцем

Самий древній спосіб дізнатися стать майбутньої дитини за допомогою яйця сьогодні мало кому доступний. Потрібно взяти з-під квочки яйце, розбити його і подивитися на стать зародка: вважається, що він вкаже на хлопчика чи дівчинку під серцем у вагітної.

Однак відомі й інші методи ворожіння на хлопчика чи дівчинку за допомогою яйця:

 1. Потрібно взяти два предмети, які будуть символізувати хлопчика і дівчинку (якщо таких немає під рукою, можна використовувати два підписаних аркуша паперу). Між ними потрібно покласти варене яйце, розкрутити його і подивитися, на який предмет вкаже гострий кінець. Якщо річ жіноча – у вас буде донька; чоловіча – синочок.
 2. Сире яйце викочують з живота вагітної жінки, розбивають його в чисту ємність, а потім вивчають стан жовтка: рівний, яскравий жовток обіцяє хлопчика, рваний або розплившийся – дівчинку. Ну, а подвійний жовток віщує близнюків.

Ворожіння по буквам і цифрам

У давнину був у ходу такий метод: молода жінка, що чекає дитини, виходила за ворота і просила першого зустрічного, щоб він, не задумуючись, назвав будь-яку букву. Потім майбутня мати підраховувала, якій цифрі по положенню в алфавіті відповідає названа незнайомцем літера (А-1, Б-2 і т. д.). Якщо в результаті ворожіння вийшло парне число, жінка готувалася до появи доньки, при непарному чекали спадкоємця.

Інший варіант ворожіння за допомогою цифр оперує датами народження батьків:

 • гадаю підсумовує всі цифри дат народження мами і тата, а потім додає до них дату зачаття майбутнього малюка;
 • яке число треба поділити на сім, відкинувши залишок після коми;
 • якщо результат можна розділити на два, значить, у пари народиться донька; неподільне число віщує сина.

Як визначити стать дитини по гральних картах

Просте ворожіння з допомогою колоди звичайнісіньких карт доступно будь-якої майбутньої матусі, так як не вимагає ніяких спеціальних знань і навичок. Потрібно взяти перетасувати колоду і її, максимально зосередившись на цікавому для вас питанні. Потім потрібно просто витягати картки по одній, поки не випаде одна із значущих позицій:

 • король будь-якої масті – до народження сина;
 • першою випала будь-яка дама – буде дівчинка.

Гральні карти або народні прикмети на хлопчика чи дівчинку не можуть дати великого обсягу інформації, адже майбутню маму цікавить абсолютно все, що пов’язане з народженням малюка: як буде протікати вагітність, важкими чи будуть пологи, чи народиться малюк міцним і здоровим. Якщо використовувати колоду Таро і один з розкладів на вагітність, можна отримати відповіді на ці та багато інших питань.

Езотерика
Додати коментар