Палажка значення імені

Хто зможе здогадатися, що імена Марина і Пелагея синонімічні і тотожні? Значення цих жіночих імен в перекладах означає — «морська». Ось тільки Марина походить від латинського слова. А Пелагія (Пелагия) сходить до чоловічого грецького імені Пелагиос, що також означає «морський».

Пелагея — ім’я популярне у католиків, православних. Воно поширене у греків, росіян.

У багатьох країнах світу це ім’я набуває незвичне і незвичайне звучання. Наприклад, в Іспанії існує чоловіче ім’я Пелдахио. Португальський варіант — Пелайю, а польський — Пелагиуш. Серби ж можуть назвати новонародженого хлопчика — Пелагія.

Католики шанують кількох святих мучениць Пелагій. Найзнаменитіша з них — Маргарита (Пелагия) Антіохійська вважається покровителькою актрис.

Православні християни часто хрестять дівчаток з ім’ям Поліна як Пелагій. Таке відбувається тому, що ім’я Поліна не зазначено в святцях. А за католицьким церковним календарями іменини Палажки припадають на 12 лютого, 5 квітня, 4, 17 травня, 9, 26 червня, 30 червня, 11 липня, 8, 19, 20, 21 жовтня, 3 листопада.

У побуті пестливо рідні або друзі можуть звертатися до Пелагеї як до Пелагуше. Поліні, Полюсі, Пелаге, Полюше, Пусе, Полюхе, Пелагейке, Палаге.

Синонімічні форми цього імені: Пелагія, Палагея.

Вплив імені на характер і долю

Пелагея — жінка з сильною волею. Але як не парадоксально, часто вона веде себе невпевнено і нерішуче. У жінки з цим ім’ям непростий, суперечливий характер. З боку може здатися, що вона дуже замкнута, мім особа. На ділі ж з’ясовується, що володарка такого імені вміє добиватися свого. Вона дуже надійний товариш.

При всьому зовнішньому спокої Пелагея може в потрібний момент проявити небачену раніше активність. Подібне трапляється, коли зачеплені інтереси Палажки. Тоді вона стає дуже наполегливої і впертої.

Пелагея вміє робити гроші і любить дзвінку монету. У всіх його вчинках є меркантильна складова.

Часто трапляється так, що, здобувши освіту, Пелагея вибирає собі вигідну професію, але не за фахом. Дівчина з таким ім’ям не любить щось винаходити і ризикувати, вона слід за уторованим, перевіреним «доріжках», керуючись стереотипами. І треба визнати, що це дозволяє Пелагеї домогтися недурних успіхів. При цьому вона не славиться ні особливою інтуїцією, ні блискучим розумом.

Пелагея знаходить спільну мову з колегами. Професію вона вибирає з тих, що не вимагають великих моральних, фізичних навантажень. Співробітниця з таким ім’ям не прагне блищати або лідирувати в колективі. Вона мріє працевлаштуватися так, щоб вистачало часу для вирішення особистих проблем. Пелагеюшка спритно пристосовується до будь-яких обставин. Кар’єрним прагненням Палажки заважає її непослідовність. Вона просто не доводить розпочату справу до кінця.

Серед захоплень Палажки — перегляд телевізійних спортивних програм та мультфільмів. Жінка з цим ім’ям — пристрасний квітникар, на дачі, в заміському будинку вона розбиває величезні клумби.

При всій своїй прагматичності і практичності Пелагея дуже чуйна і порядна людина. Вона ніколи не відмовить у допомозі, підтримає не просто морально, але й матеріально, пожертвувавши і своїм часом, силами і засобами.

Але якщо хтось обдурить, зрадить Пелагею, то гірко пошкодує про це. Вона довго пам’ятає образи, дуже злопамятна і навіть мстива. Буває і так, що Пелагеюшка сама провокує конфлікти. Невпевненість, сумнів часом псують настрій Палажки. Щоб зжити накопичилися комплекси, вона намагається самоствердитися. Для неї дуже важливо займати певне суспільне становище, посаду, чути позитивні відгуки, похвалу у свою адресу.

Пелагея іноді замикається в собі. Годинами вона може мріяти, будувати плани. А потім Пелагуша неждано «прокидається» і здійснює рішучі та сміливі вчинки, в загалом нехарактерні для неї. До того ж вона може проявити рідкісну розважливість і самодостатність. Володарка цього імені вміє збирати кошти і з розумом витрачати їх.

Пелагея завжди добре, стильно і зі смаком одягнена. При цьому вона не женеться за модою.

Вийшовши заміж, може продемонструвати дивовижну хазяйновитість. Пелагея розподілить обов’язки між собою і чоловіком порівну. Приміром, вона сама буде займатися приготуванням їжі, а чоловік повинен буде здійснювати покупки, допомагати їй з прибиранням будинку.

Пелагеї, народжені в серпні, дуже обережні, акуратні, але при цьому влюбливі. Вони бридливі і педантичні, тому не люблять ходити в гості, але з задоволенням приймають знайомих і друзів у своєму домі.

На службі вона тримається скромно, уникає всіляких розмов, рідко бере участь в обговореннях інших членів колективу.

При виборі супутника життя Пелагея, як зазвичай, мучиться сумнівами. З-за цього вона довго не приймає рішення, та її кавалеру доведеться доглядати за нею досить довго. Пелагеюшці потрібен чоловік, якого відрізняє витримка, спокій, і він не схильний пристрастю до алкоголю і тютюну. Чоловік Палажки повинен бути дбайливим, уважним і володіти хорошим почуттям гумору.

Пелагея — дивовижна людина. Іноді вона може вразити всіх оточуючих тим, що в лічені години або миті знайде унікальний, блискучий вихід із скрутної ситуації.

Насправді Пелагеюшка чуйна і добра. Їй не властиві ні удавання, ні звичка брехати, викручуватися. У неї високі моральні принципи, якими вона суворо дотримується. Пелагея не піддається впливу інших людей. На неї неможливо чинити тиск. Нерішуча, «приземлена», вона, між тим, може проявити вольові, бійцівські якості, завзятість.

В глибині душі вона знає і визнає свої недоліки, намагається зігнати їх, перебороти свою невпевненість. Вона не любить ділитися своїми проблемами з оточуючими, вважає, що все має робити самостійно, не обтяжуючи інших. Сама ж охоче прийде на допомогу, проявить щире співчуття.

Сподобався запис? Будь ласка, поділіться з друзями:
Додати коментар