Характерні наступні скорочення імені – Елик, Ельдарчик, Ельдаруша, Илиодорка, Дора, Іля, Дарик, Дар.
У деяких державах існують подібні імена — Еллар, Іліодор, Лиодор, Ільдар, Елдар.
Досить поширене у німців, татар, католиків, християн.
Багато значень
Поява пов’язана з двома мовами. Європейці отримали ім’я Ельдар від давніх скандинавів. Їх «eldr» і «arr» давали поняття «полум’я», «воїн». Разом вийшло поєднання «полум’яний боєць». Данці мають варіант імені Еллар, шведи та ісландці вживають у загальновідомій формі.
Можливо його освіта в грецькій мові, де існувало ім’я Іліодор (Хелиодорос), в перекладі «подарований сонцем». У народі звали коротше – Лиодор, збереглися і ласкаві звернення – Дора, Іля, Илиодорка. Для імені визначені окремі іменини у католиків і християн.
Друга культура, з якою пов’язують походження імені, тюркська – вона мала форму Ільдар, і зараз надзвичайно поширену в Татарстані і Башкирії. Тюркомовні народності отримали його з Персії. Слова «іл» і «дар», що означають «держава» і «голова», дають в дослівному перекладі поєднання «правитель країни». Деякі переводять ім’я як «патріот», «має батьківщину». Існує версія про освіту початкового складу «іл» від «Ілла» («Алла») тобто «Аллах». Тоді російський переклад імені говорить – «Дар Аллаха». Просто до носія імені звертаються – Іля, Дар, Дарик, Элик.
Урівноважений і самостійний
Маючи незалежність, володар не прагне стати лідером, але і чужого командування не допустить. Господар імені наділений особливістю: будучи врівноваженою і незалежним, не сповільнить налагодити стосунки з оточуючими. Марнославство власника імені не мучить, причиною тому його лінь.
Представник імені нічого не приймає на віру, крім власного досвіду, на основі якої він будує свої висновки. Ельдар на вигляд здається спокійним і безтурботним, але якщо на нього починають тиснути, швидко перетворюється твердого і непохитного чоловіка. Ельдар з дитячих років наділений почуттям самоповаги і зберігає його до кінця життя.
На службі носій імені враховує набутий досвід і не повторює одного разу зроблених помилок. Ельдар бачить слабкості і недоліки людей. Не будучи пихатим, власник імені вважає достатнім своє матеріальне становище і живе в своє задоволення. Якщо виховувати його з ухилом в яке-небудь заняття, воно призведе представника імені до відмінно зробленої кар’єри.
«Зимовий» господар імені всього себе віддає роботі. Тому цей Елик добивається більшого розквіту кар’єри. Ельдар, народжений влітку, навряд чи проявить себе у професії. Ельдар може чудово зарекомендувати себе, займаючись власним бізнесом. Він любитель роз’їжджати по нових місцях, і йому бажано вибрати професію з тривалими виїздами по справах. Це може бути журналістика, дослідницька та археологічна діяльність.
Оскільки володар імені вважає роботу сенсом свого життя і віддає їй всі сили, він створює сім’ю не один раз. Ельдар чутливий, розчарувавшись в жінці, він сильно переживає. Власник імені не переносить самотності, йому потрібна дружина представниця прекрасної половини людства з широким кругозором, інтелектом для підтримки бесіди в будь-якому напрямку. М’яка жінка, здатна поступатися, щоб уникнути неприємностей у родині, адже Ельдар не витримує ніякої гнітючої сили. Розпещений в дитинстві господар імені схильний лінуватися. Якщо він народився в зимові місяці, мисливцем і рибалкою. Щоб не піддавати себе розчарувань, не кожного бере в друзі. Ельдар завжди намагається уникнути конфліктів або залагодити справу миром. Ельдар оптиміст і веселун, тому з ним приємно й легко спілкуватися. Такі ж якості носій імені шукає в інших.
«Весняний» Ельдар буде іменинником 9 квітня, 6 травня. «Літній» Ельдар відзначає 22 червня, 3 липня. «Осінній» Ельдар згаданий 2 вересня, 11 жовтня, 21 листопада. «Зимового» Ельдару дістається 2 грудня.