Чорна кішка перейшла дорогу – чого чекати мандрівнику?

Кішки – спокійні та добрі вихованці, які мирно співіснували з людьми протягом сотень років. Але саме з чорними кішками пов’язані деякі забобони. Найпоширеніше з них, якщо така кішка перебігла дорогу, трапиться якесь нещастя. Існують різні тлумачення цієї прикмети. Здавна люди вважали, що саме у чорну кішку перетворюються відьми. Але здебільшого повір’я сталося через людську боязнь темряви, символом якої є чорний колір.

Як з’явилася прикмета

До кішок у чорній шубці у різні часи було різне ставлення. Стародавні єгиптяни ставилися до них практично як до божеств, здатних подарувати щастя, кохання та добрий урожай. Тому для них зустріти таку кішку означало в майбутньому достаток, удачу, щастя у сімейному житті. Загалом, кішка була провісником чогось доброго. У наші дні деякі народи за прикладом єгиптян ставляться до кішки, що перебігла дорогу, як до доброго вісника і часто призначають доленосні зустрічі та плани саме на день несподіваної зустрічі з твариною.

Ставлення до кішки як ознаки бід і нещасть походить із Середніх віків. Вважалося, що чаклунки провокують неврожай та жахливі епідемії. І саме вони у нічний час перетворюються на чорних кішок. Якщо людина зустрічала чорного кота, особливо вночі, він очікував у майбутньому хвороби або навіть смерті. Крім цього, церковнослужителі сприймали цих тварин не інакше як помічниками диявола, які спостерігають за людьми та доповідають йому, через які людські слабкості можна негативно вплинути на них.

Слов’яни в минулому думали, що чорною кішкою може прикинутися чорт, який здатний налякати мандрівника або не дати знайти правильний напрямок. Люди вважали, що мандрівникам у дорозі супроводжує янгол-охоронець. А чорт, що перевтілився в чорну кішку, переходить дорогу і всіма силами намагається відгородити людину від правильного шляху, завадити йому, щоб той розгубився, вибрав неправильний напрямок і в результаті заблукав.

Популярні пояснення

У різні часи кішка незмінно залишалася магічною істотою для людей. Найвідоміші трактування забобони несуть у собі негативний сенс. Проте не всі з них говорять про неминучу біду, яка обов’язково трапиться з людиною:

 • Чорна тварина раптово з’являється з нізвідки і перебігає дорогу перед людиною, яка йде або пересувається в автомобілі. Така ситуація, згідно з прикметою, говорить про те, що протягом дня з людиною станеться лихо чи нещастя.
 • Забобонні люди вважають, що ситуація дуже плачевна, якщо чорний кіт не тільки переходить дорогу, несподівано з’явившись, а буквально кидається під ноги, ніби щосили намагаючись перегородити шлях і зупинити. Цей випадок вартий значно більшої уваги. Він провісник того, що найближчим часом неодмінно станеться щось страшне, наприклад, злочин чи аварія. При зустрічі з чорним котом, який раптом кинувся під ноги, найкращим рішенням буде розвернутися назад і залишити до кращих часів свої плани.
 • Якщо чорна кішка виникає на вулиці, якийсь час спокійно йде паралельно і лише потім перегороджує його рух, означає, що біда може статися. Але не треба чекати її того ж дня, а скоріше за кілька днів. Крім цього, людині, яка зустрілася таким чином з кішкою, найкраще деякий час виявити обережність, не робити ризикованих вчинків, тоді можна уникнути майбутніх нещасть.
 • Кішка може спочатку деякий час прямувати поруч із перехожим, а потім розвернутися в інший бік, так і не перебігши шлях людині. Такий розвиток подій можна трактувати таким чином: людині загрожували неприємності, але доля в результаті склалася так, що їм не судилося статися.

Значення в залежності від напрямку руху

Відмінності в трактуванні прикмети відрізняються залежно від напрямку руху тварини: праворуч наліво або ліворуч.

 • Якщо кішка чорної масті, перерізаючи шлях, рухається з право наліво, це хороший знак для чоловіків. У такому разі день, коли це станеться, буде наповнений радістю та позитивними емоціями, зростає удача та успіх у починаннях. Можливо, варто спробувати себе в лотерейному розіграші, тому що в такий щасливий день великий шанс заробити виграш.

Якщо кішка в такому ж напрямку перейде дорогу жінці, то цей знак нестиме негативну енергетику. Цього дня не варто чекати успіху у справах, не все виходитиме, можливо, здасться, що всі навколо ніби змовилися один з одним проти вас.  

 • Зліва направо. Наслідуючи повір’я, якщо чорний кіт переходить шлях, з’являючись при цьому ліворуч і тікаючи направо, потрібно знову обов’язково враховувати стать людини, з якою сталася ситуація. Для представниці жіночої статі такий розвиток подій є провісником успіху. У цей день усі задумані плани будуть виконуватися з небувалою легкістю, а на завершення дня можна розраховувати на отримання непоганого доходу. Якщо кіт перейшов дорогу такою ж траєкторією перед чоловіком, то йому весь день доведеться стикатися з труднощами і можливими невдачами. У такий день чоловікові варто бути обережнішими і свої великі плани залишити на вдалий, виходячи із забобонів, день.

Особливі випадки

Якщо кіт вирішив швидко перебігати шлях прямо перед автомобілем, що рухається, при цьому, ледь не опинившись збитим, то водієві в цей день потрібно виявити особливу обережність і уважність на дорозі. У такій ситуації не має значення, в якому напрямку рухалося чотирилапе: праворуч наліво або навпаки. Найкращим прийнятим рішенням у цьому випадку було б на якийсь час, хоча б на день, відкласти поїздку або хоча б скоротити пересування.

Подібне послання від кота може бути адресоване і пішоходу, якщо йому під ноги стрімко кинеться тварина. Краще скасувати плани, через які людині довелося вийти з дому, або хоча б максимально обережним.

Трапляється так, що чорний кіт переходить дорогу відразу двом людям. Коли ці двоє – чоловік і жінка, то розібратися в тому, що їм робити, не важко. Якщо обидва рухаються в той самий бік, то котяча дія дістанеться тому, хто перший перетне траєкторію руху тварини. Тут варто діяти, виходячи з напрямку руху кота. Той, кому такий сюрприз принесе успіх, йде попереду. А от якщо люди рухаються назустріч і один з одним незнайомі, то краще зробити один із ритуалів, що запобігають негативному впливу.

Але в погані прикмети, пов’язані з чорними кішками потрібно вірити лише в тому випадку, якщо після перетину дороги вони повернуть в інший бік або вирішать відпочити і присядуть.

Що робити, щоб запобігти дії забобонів

Іноді відбувається так, що зустрічі з чорною кішкою вже не уникнути. Якщо забобонна людина все-таки потрапила в таку ситуацію і тепер бажає захистити себе від невдач та впливу негативної енергетики, вона може скористатися такими рекомендаціями:

 1. Купити талісман. Він зіграє роль оберегу, який охороняє від дії сил зла. Як такий захисник підійде підкова, фігурка лева або коня. Талісман повинен бути завжди із собою або перебувати в автомобілі біля лобового скла.
 2. Якщо зустріч з твариною неминуча, не треба боятися і тим більше її лякати. Будь-яке зло безсиле проти хреста. Досить просто перехреститися або тримати пальці схрещеними під час подолання злощасної ділянки колії, і тоді невдача омине стороною.
 3. Побачивши, що кіт уже перейшов або збирається перейти дорогу, можна просто вибрати інший напрямок руху, згорнувши.
 4. Подолати місце злощасної зустрічі спиною вперед. Такий простий ритуал зб’є з пантелику нечисть, і негативний вплив не спрацює.
 5. Три рази плюнути через ліве плече і покрутитися, стоячи на тому ж місці.
 6. Якщо надіти будь-який головний убір, його можна перекрутити.
 7. Якщо тварина кольору ночі вирішила двічі перерізати шлях, можна максимально швидко знайти гілочки берези або осики та зламати її на дві частини. Якщо тримати обидві половинки в руках і вимовити «нечистій силі шлях закриваю, собі відкриваю», то далі можна не боячись продовжити рух.
 8. Існує один дієвий метод, як збити з пантелику нечисту силу. Це певний ритуал, що з’явився ще в давніх слов’янських народностях. Якщо страшно, що чорна кішка подарує біди та нещастя, то можна почати читати молитву, і одразу після обернутися навколо своєї осі десять разів, стоячи на п’яті лівої ноги. Після цього можна зі спокійною душею йти далі. Суть даного ритуалу полягає в тому, що злі духи думають, якщо людина розгорнулася, значить, вона боїться і вирішила піти назад, тому нема чого продовжувати її переслідування.
 9. Дієвий спосіб захиститися від невдач, які несуть за собою чорні кішки, завести у себе вдома в якості вихованця таке ж тварина. Тоді чотириногий друг не підпустить злий вплив близько до господаря і будинку, в якому мешкає. Якщо мати такого кота вдома, то можна не боятися поганих вроків і негативного впливу від інших людей. Вихованець стане надійним захисником від сил зла, які самі будуть не раді сунутися в таке житло.
 10. Забобонні люди стверджують, що якщо Чорний кіт перегородив дорогу автомобілю, то потрібно зловити тварину і забрати жити до себе. Якщо так вчинити, аварії будуть не страшні.

Але якщо не звертати серйозної уваги на пересування чорної кішки і не приймати його близько до серця, біди та невдачі обійдуть стороною.

Езотерика
Додати коментар