Свербить права чи ліва п’ятка: прикмети і забобони

Багато людей цілком серйозно ставляться до знаків, які посилає нам Всесвіт через тілесні відчуття, інакше як пояснити той факт, що значення прийме не забуті і в наш матеріалістичний століття. Деякі прикмети, на кшталт «до чого вискочив прищик на попі», можуть здатися нам забавними, а інші відомі всім – на них ми мимоволі звертаємо увагу, навіть якщо не сприймаємо всерйоз. Прикмета «свербить п’ятка» якраз відноситься до другої категорії. Може бути, це марновірство широко відомо як раз з тієї причини, що його тлумачення часто збуваються? Давайте перевіримо.

Загальні тлумачення повір’я

Зрозуміло, перш ніж тлумачити виникли в п’яті свербіж, поколювання або печіння, потрібно виключити медичні причини, серед яких можуть бути алергічне подразнення, грибкова інфекція або механічне пошкодження шкіри. Прикмета працює тільки в тих випадках, які не пояснюються жодними зовнішніми впливами на шкірні покриви, коли відчуття виникає несподівано і раптово зникає.

У загальному сенсі п’ятковий свербіж трактується як майбутня активність, недарма в народі навіть закріпилося вираз «ноги сверблять, горять», яке описує непереборне бажання діяти. Пожвавлення може стосуватися будь-якої сфери життя: роботи, серцевих справ, захоплень або дружнього спілкування.

Якщо сверблять відразу обидві п’яти, то прикмета має кілька тлумачень:

 • світла смуга в житті: які б авантюри ви не задумали найближчим часом, вони підуть вам на користь;
 • для юних дівчат і молодих людей свербіж у п’ятах означає раптово спалахнувшу пристрасть, причому необов’язково любовної властивості, непереборний азарт може торкнутися будь-якої сфери життя, але потрібно намагатися контролювати його, інакше бурхливі емоції можуть зіпсувати вам всю справу;
 • якщо п’яти сверблять поперемінно протягом деякого часу, це означає, що вас чекають неприємності, з якими ви легко впораєтеся і зможете обернути їх собі на благо;
 • ще століття тому, коли хлібороби залежали від погодних умов, предки вірили, що обидві п’яти сверблять до потепління навесні або до хорошого дощу, якщо справа відбувається влітку.

Звичайно, існують різноманітні тлумачення для поколювання в лівій або правій п’яті окремо. А для того, щоб скласти точну розшифровку марновірству, можна звернути увагу на поєднання прикмет: наприклад, якщо період нав’язливого свербежу співпав з цвітінням кактуса, то, об’єднавши два чинники, можна отримати дуже цікаве передбачення найближчого майбутнього.

Пояснення прикмети «свербить права п’ятка»

У старовину праву частину тіла співвідносили з добрими силами (богами, ангелом-охоронцем), а ліву – з бісами, які будують підступи. Відповідно до цих уявленням, тлумачення свербежу правої п’яти мають, в основному, сприятливі значення:

 1. Для ділових людей свербіж у правій стопі служить нагадуванням про необхідність завершити старе, можливо, неприємну справу. Невиконані зобов’язання або кинуті на півдорозі проекти можуть перешкодити вашому подальшому розвитку.
 2. Для вікових людей сильна потреба почухати праву п’яту означає швидке полегшення або завершення хвороби.
 3. Якщо п’яти сверблять в одного або обох подружжя, значить, їх чекають побутові зміни. Швидше за все, ви вже подумки плануєте зміну інтер’єру, купівлю речей, які додадуть будинку комфорту і затишку; ці плани мають великий шанс на реалізацію.
 4. Загальновідоме, застосовне до всіх людей повір’я говорить, що свербіж правої п’яти віщує приємне або корисну подорож: відрядження, поїздка з друзями, переїзд.

Тлумачення для жінок

Свербіж у правій п’яті є надзвичайно сприятливим знаком для вагітних жінок: це означає, що дитя, яке носить майбутня мати, народиться красивим і здоровим.

Для юних дівчат прикмета має декілька значень, у залежності від обставин:

 • якщо свербить права п’ятка, дівчина може сподіватися, що незабаром суперечки і розбіжності з коханою людиною підуть у минуле;
 • для самотніх дам марновірство обіцяє приємну зустріч найближчим часом, яка може стати початком серйозних стосунків;
 • свербить під щиколоткою рано – вранці молодий чоловік планує піднести вам подарунок;
 • п’яточка свербить від нових туфельок: чекає зустріч з цікавим, але дещо егоїстичним чоловіком;
 • почісування ввечері або вночі з четверга на п’ятницю віщують отримання важливих вістей.

Коли нав’язливий свербіж поєднується з болючими відчуттями, дівчині варто насторожитися: така прикмета означає, що її обранець не зовсім чесний по відношенню до неї.

Для чоловіків

Прикмета має сприятливе значення для неодружених чоловіків, якщо справа відбувається в «чоловічі» дні: понеділок, вівторок, четвер. Для вільного чоловіка це знак, що скоро він зустріне красиву дівчину з хорошим характером.

Для одруженого чоловіка така прикмета є попередженням про прийдешні неприємності в сім’ї: сварки, розбіжності або навіть розлучення. Втім, вкрай негативних наслідків можна уникнути, якщо взяти до уваги тлумачення прикмети і заздалегідь підготуватися до майбутніх труднощів.

Якщо права п’ята свербить в першій половині дня, особливо під час зростаючого Місяця, чоловік може розраховувати на пожвавлення у справах, отримання прибутку.

Якщо свербить ліва пятка

Знавці стверджують, що ліва сторона тіла рідко сигналізує про що – небудь добре. Розшифровка прикмети «свербить ліва п’ятка» в цілому підтверджує цю думку.

У понеділок свербіж під лівою туфель передвіщає важкий тиждень, постарайтеся не вступати в конфлікти на роботі або в сім’ї: вони можуть мати вельми неприємні наслідки.

Нестерпно хочеться почухати ліву п’яту або всю ступню в четвер? Вас чекає несподівана поїздка, яка буде супроводжуватися різними труднощами; ймовірно, вона буде пов’язана з наданням допомоги кому-небудь із рідних або друзів.

У вівторок або п’ятницю ліва кінцівка попереджає поколюванням про веселий заход, де не варто втрачати контроль над собою: випадкове непорозуміння між учасниками вечірки може вилитися в скандал.

Якщо з ранку наполегливо свербить ліва п’ятка, марновірство стверджує, що це до приїзду друзів, родичів. Причому господиня повинна виявитися на висоті, приймаючи гостей: серед них виявиться пліткар, який буде з задоволенням роздувати будь-який промах.

На спадний Місяць свербіння в лівій нозі передбачає значні витрати, які можуть виявитися непосильним тягарем для бюджету і не принесуть вам радості: виплата штрафу, купівля неякісної речі і т. д.

Відмінності в тлумаченнях для чоловіків і жінок

Машинальні чухання лівої п’ятки натякають молодій дівчині на швидке знайомство, яке спочатку здасться їй приємним, але незабаром перетвориться на тягар, а позбавитися від небажаного залицяльника виявиться непросто.

Ліва п’ятка свербить з самого ранку? Прислухайтеся до сигналів вашої підсвідомості – виходячи з дому, не беріть з собою цінні речі: сьогодні велика ймовірність зіткнутися з злодієм.

Дратує короста лівої п’ятки під час перебування в гостях або на офіційному заході – сигнал до того, що краще залишити це місце: незначне, на перший погляд, подія може призвести до небажаних наслідків (пліткам, сварок).

Якщо у зрілої незаміжньої жінки часто свербить ліва стопа, значить, їй пора задуматися про перегляд життєвих цінностей: можливо, пора перемістити центр уваги з кар’єри на особисте життя, інакше можливість сімейного щастя буде втрачена назавжди.

Вечірній або нічний свербіж, супроводжується поколюванням, повідомляє господині, що завтрашній день її доведеться провести в працях і домашніх клопотах, з яких не всі будуть приємними і радісними.

Прикмета «свербить ліва п’ятка» має свої тлумачення і для різних категорій чоловіків:

 • вільний хлопець, що відправляється у відпустку або подорож вихідного дня, може розраховувати на знайомство з приємною дівчиною;
 • одруженому чоловікові варто звернути увагу на свербіння в лівій нозі і прийняти його як застереження: якщо вам захочеться пофліртувати на стороні, то пам’ятайте, що ваша дружина дізнається про адюльтер, тоді скандалу не уникнути;
 • якщо ліва п’ятка свербить на зростаючий Місяць, то на чоловіка очікує поповнення бюджету або просування по кар’єрних сходах, правда, для цього йому доведеться чимось пожертвувати;
 • засвербіла ліва п’ятка у вихідні дні – прийміть знак і розплануйте майбутній тиждень таким чином, щоб доробити всі поточні справи: потім на них просто не буде часу;
 • для літніх або ослаблених людей свербіння в лівій п’ятці служить спонукою переглянути ставлення до свого здоров’я: почати, нарешті, прислухатися до лікарів, більше рухатися, кинути шкідливі звички.

Кажуть, що інтуїція – це несвідомий математичний розрахунок поточних подій, який дозволяє підсвідомості робити висновки про майбутні зміни. Оскільки свідоме і підсвідоме людини не можуть «спілкуватися» напряму, то, можливо, що якась частина мозку попереджає нас про найближче майбутне опосередковано, через фізичні відчуття. А люди, спостерігаючи повторювані явища, склали з них прикмети, якими ми користуємося і по сей день.

Езотерика
Додати коментар