Сверблять пальці рук: прикмети і забобони

Люди збирали і класифікували прикмети з давніх часів, причому пильна увага приділялася фізичним відчуттям, які не можна пояснити медичними причинами. У скарбничці народної мудрості є пояснення, до чого свербить ніс, око, існують маловідомі прикмети, наприклад, як розшифрувати свербіж в області лівої частини грудей. А сьогодні ми розберемо тлумачення прикмети «сверблять пальці на руках».

Сверблять пальці правої руки

Кожному християнину знайоме твердження, що за правим плечем людини завжди стоїть ангел-хранитель. Але ще задовго до приходу в Київську Русь християнської культури й філософії права частина тіла асоціювалася у слов’ян з добрими силами.

Тому й повір’я, пов’язані з правою рукою, частіше носять позитивний характер. Наприклад, якщо на правій кисті свербить шкіра між пальцями, це вважають ознакою успіху.

Великий палець

Найближчим часом вам посміхнеться Фортуна. Всі справи будуть вирішуватися в вашу користь, дружні та романтичні відносини набудуть безхмарний період.

Деякі тлумачення говорять про труднощі, пов’язаних з нерухомістю: затримка документів, складна операція і т. п. Але в кінці кінців ви вийдете з цих складнощів переможцем.

Якщо у вас є мрії, які здаються вам нездійсненними – сміливо приступайте до їх втілення в життя.

Прикмета «свербить вказівний палець»

Коли вказівний палець горить і свербить, то зазвичай це розшифровують як натяк на отримання значного прибутку, яка може виражатися в підвищенні на службі або грошової премії.

Якщо ж відчуття тривають більше трьох днів, це вказівка на те, що незабаром ви одержите вигідну пропозицію.

Середній палець

Свербіж середнього пальця теж обіцяє прибуток, але не чесно зароблене заохочення, а радше, неочікуваний подарунок, лотерейний виграш чи спадщину.

Однак ці гроші можуть стати причиною сімейного конфлікту.

Безіменний палець

Якщо свербить вказівний палець, це сигнал про те, що слід придивитися до свого оточення: між вашими друзями є заздрісник і інтриган.

А от для молодих дівчат прикмета має виключно сприятливе тлумачення: скоро ви познайомитеся з людиною, який привнесе у ваше життя спокій і душевну рівновагу. Можливо, між вами і цим турботливим другом виникнуть романтичні стосунки, які переростуть у тривалий союз.

Мізинець

Прикмета «свербить мізинець» зазвичай не віщує нічого доброго. На жаль, свербіж самого маленького пальчика означає, що людину чекають негаразди в будь-якій із сфер життя: можлива втрата грошей та ділової репутації, сварки з близькими, конфлікти з законом.

Тлумачення за місцем розташування свербежу

Якщо на правій руці сверблять подушечки кількох пальців, вас чекає зустріч з дорогою людиною, старими друзями або нове знайомство.

Місце між великим і вказівним пальцем турбує нас у тих випадках, коли доля приготувала нам романтичну зустріч.

Свербіж біля самої основи пальців символізує невірність. Ймовірно, скоро ви дізнаєтесь про зраду коханого (або, навпаки, йому стануть відомі неприємні подробиці вашої поведінки). Постарайтеся проявити розсудливість: ознака вказує, на якому грунті відбудеться сварка, але не стверджує, що чутки або підозри в невірності реальні.

Прикмети для лівої руки

У більшості людей ліва кінцівка менш функціональна, а тому і повір’я для цієї руки відрізняються від тлумачень, розглянутих вище. Здебільшого прикмета «свербить палець на лівій руці» стосується змін фінансового становища.

Великий палець

Прикмета про лівий великий палець говорить про різні події. Гряде успіх в матеріальній сфері: ви знайдете сильного покровителя, отримаєте чималу суму грошей або значний подарунок від шанувальника.

Але одночасно з цим доведеться пережити спад в інших областях: дратівливі клопоти, сварки з родичами, з’ясування відносин з чоловіком або коханим.

Свербить вказівний палець

Якщо ви часто або по кілька днів поспіль відчуваєте бажання почухати лівий вказівний палець, то деякі знавці схильні тлумачити цю прикмету як вказівку на те, що ви занадто зациклилися на собі.

Можливо, останнім часом ви занадто часто відгороджується від світу, занурюючись у свої внутрішні проблеми, чи проявляєте егоїстичність, не бажаючи прислухатися до потреб оточуючих. Так чи інакше, але подібне положення справ може зашкодити вашим планам.

Середній палець

Прикмета «свербить середній палець лівої руки» має різні трактування в залежності від стану любовної сфери людини.

Для самотніх людей свербіж середнього пальця означає зміни в особистому житті: самотність скоро закінчиться. Тих, хто перебуває у шлюбі або серйозних відносинах, марновірство закликає звернути увагу на свого партнера: це він відчуває себе самотнім і потребує вашої турботи та уваги.

Крім того, ознака вказує на спонтанні витрати, про яких ви ризикуєте пошкодувати, оскільки вони не були необхідними.

Безіменний палець

Якщо вас турбує безіменний палець, прикмета обіцяє вам тільки позитивні події, незалежно від вашого віку і сімейного стану:

 • самотня людина в найближчому майбутньому зустріне свою половинку;
 • закохана дівчина може розраховувати на отримання помовочного кільця (або станеться настільки ж важлива подія, яка ознаменує новий етап роману);
 • для сімейних людей марновірство означає можливе поповнення.

Свербить лівий мізинець

Прагнення здійснити поставлені цілі пов’язане з ризиком невдачі і неприємності. Якщо дозволяють обставини, краще відкласти важливі справи, інакше вони можуть закінчитися провалом.

Тлумачення забобони за календарем і часу доби

Більшість повір’їв мають безліч нюансів, які сьогодні майже забуті. Витлумачуючи прикмету, предки складали в єдину картину кілька факторів. Наприклад: розшифровуючи прикмету «свербить палець» досвідчений тлумач врахує, що:

 • мова йде про середній пальці правої руки;
 • відчуття з’явилося вранці;
 • у вівторок.

Повне тлумачення прикмети: чекайте гостя, людину у віці, чий візит принесе вам радість (на це вказує час доби), а результатом стане поповнення бюджету: подарунок, фінансова пропозиця або звістка.

Якщо пальчики сверблять в середині дня, значить, вас очікує важлива розмова: права рука повідомляє про душевну бесіду особистого характеру, ліва – про ділові і фінансові переговори.

Нав’язливі вечірні відчуття в долоні обіцяють любовні пригоди.

Ближче до ночі: підсвідомість сигналізує, що, складаючи плани на майбутнє, ви втрачаєте з уваги важливий фактор; можливо, ви забули про справу, яку повинні були виконати.

Значення прикмети по днях тижня

 1. Понеділок. Корисні знайомства, ділові успіхи.
 2. Вівторок. Нічого екстраординарного в цей день не відбудеться, але дрібні, на перший погляд, події можуть мати важливі наслідки.
 3. Середа. Пожвавлення в любовних справах: приємний сюрприз від другої половинки, несподіване зізнання, романтична зустріч.
 4. Четвер. Вас чекають вигідні пропозиції, несподіваний зиск, вдалі покупки. Тільки не давайте грошей у борг.
 5. П’ятниця. Неждані гості – прикмета замовчує, чи будете ви їм ради.
 6. Субота. Настав час пожинати плоди своїх праць.
 7. Неділя. Свербить палець – значить, ви приємно проведете час у колі близьких людей. Є ще одне значення, яке не пов’язане безпосередньо з справами і почуттями людини: до різкої зміни погоди.

Як нейтралізувати небажані наслідки прикмети

Отже, якщо свербить палець на лівій або правій руці, прикмети не завжди передбачають сприятливі події. Чи можна змінити долю і уникнути небажаних наслідків? Так, в народі відомо, як мінімум, два способи нейтралізувати негативні значення:

 • найпростіший спосіб – надіти на палець золоту каблучку і почекати, поки свербіж не вгамується; якщо шкіра свербить зовсім нестерпно, допускається потерти свербляче місце обідком колечка;
 • можна обернути палець червоною вовняною ниткою; після того, як свербіж припиниться, потрібно символічно поплювати на нитку, а потім спалити її.

Чи буде у вас під рукою нитка або ви віддасте перевагу скористатися кільцем, в будь-якому випадку, не зайвим буде посилити оберігальний ритуал простим шепітком.

Уявіть собі ситуацію, якої хочете уникнути, і скажіть: «Захищу щитом, відсіку мечем, амінь».

Кілька десятиліть назад до забобонів ставилися з підкресленою насмішкою, але багато тверджень, які раніше здавалися дурними, сьогодні знаходять наукові обґрунтування. З досліджень з фізіології відомо, що на поверхні рук розташовано безліч нервових закінчень, а заняття, пов’язані з дрібною моторикою, зміцнюють нейронні зв’язки деяких відділів мозку.

Можливо, існує й інший, поки невідомий механізм зворотного зв’язку, завдяки якому підсвідомість посилає сигнали за допомогою подразнення нервових закінчень на пальцях, попереджаючи нас про майбутні зміни.

Езотерика
Додати коментар