Позатілесний досвід, сонник Лоффа
Якийсь позатілесний досвід, який вам довелося пережити уві сні, може бути наслідком сильного духовного переживання, а також психічного розладу. Тут слід виключити спрямоване втручання вищих сил в життя сновидця. Якщо дивитися на це з точки зору лікарів, то вони описують цей феномен як диссоціативний досвід на тлі розладу психіки.
Часто такий досвід, а точніше – передумови, що його породили, можуть призвести суб’єкт в стан, коли він може легко травмуватися або увійти в екстаз, що теж небезпечно. Зовні такий позатілесний досвід нагадує перегляд кінострічки з вашими зйомками, але при цьому сінематика нерідко залишається підвладна сплячому.
Все, що відбувається має величезний вплив на сновидця, ефект цього настільки сильний, що може призвести до повного абстрагування від реального сприйняття дійсності.
Незважаючи на принципову відмінність сну з присутністю внетілесного досвіду зі сновидінням, в якому людина усвідомлює, що він спить (так званий люцідний сон), відчуття можуть бути схожими. Часто в них відображаються якісь реальні ситуації, що відносяться до професійної або особистої сфери життя людини.
У світовій психології в цілому, і в світогляді деяких народів (наприклад, корінні американські індіанці), зокрема, позатілесний досвід розглядається як проекція астральної зв’язку людської душі і органічної природи.
Добре це чи погано? Що це може означати для сплячої людини? Ми не можемо сказати, наскільки такий позитивний досвід в сновидінні, але можемо спиратися на отримані відомості про направлення і обставин внетілесного польоту. Наприклад, бачення себе самого на операційному столі під наркозом може означати повну втрату фізичних чи духовних сил.
У будь-якому випадку сновидіння вимагає особливої уваги, обережного тлумачення і, можливо, допомоги фахівця, що займається психологічними відхиленнями.