Чому вагітним не можна ходити на цвинтар

чи можна вагітним йти на цвинтар

Відомо, що вагітним не можна ходити на цвинтар – чому?

Вагітним не можна ходити на цвинтар – ви напевно не раз чули про цю стародавню прикмету. Але із-за чого накладена така заборона?

В цьому ми сьогодні і розберемося, спираючись на психологію, забобони, а також думка церкви.

З-за чого вагітним не можна ходити на цвинтар: містичний аспект

Білі чаклуни категорично не рекомендують майбутнім мамам провідувати могили. Нижче ми перерахували найбільш вагомі причини.

 1. У не народженої дитини немає Ангела-Хранителя. Отже, немовля в утробі найбільш уразливий для впливу темних духів.
 2. Вагітним не можна ходити на цвинтар, бо там поневіряються душі померлих. Ці неприкаяні субстанції можуть переселитися в тіло вашого чада, а також просто нашкодити йому.
 3. Дуже небезпечно дивитися на покійників і чіпати їх в період виношування. Оскільки дитя отримує потужний удар по здоров’ю від таких контактів.
 4. Душі новопреставленних можуть тягнути ще не народженого немовляти на той світ.
 5. І, нарешті, людський фактор, через якого вагітним не можна ходити на цвинтар. Серед могил можна зустріти злих магів або просто нехороших людей. А стало бути, легко потрапити під пристріт.

У період вагітності самопочуття жінки дуже крихке. Навіщо додатково випробовувати себе на міцність? Уникайте зайвого стресу та ризику, його й так в нашому житті більше, ніж потрібно.

Чому вагітним не можна ходити на цвинтар – відповідають психологичи можна вагітним йти на цвинтар

З точки зору психології, описані вище народні прикмети пояснюються елементарною турботою. Наші далекі предки, як і ми, переживали за своє потомство. І в результаті розробили ряд правил, згідно з якими вагітним не можна ходити на цвинтар.

Будь-який лікар скаже вам, що мамині проблеми негативно впливають на розвиток плоду. Отже, краще їх виключити. Цвинтарна атмосфера традиційно навіває на людину тугу і невеселі думки про смерть.

Особливо вразливим вагітним не можна ходити на цвинтар – це точно. Якщо ви плачете навіть з-за сумної сцени у фільмі, що з вами буде на місці вічного спочинку реальних людей? Набагато корисніше залишитися вдома і помолитися за мерця, або сходити в церкву.

До того ж, жінці в положенні слід взагалі уникати людних місць. Адже в натовпі так легко підчепити грип або ще що-небудь гірше. Подумайте про свій імунітет і самопочутті малюка у вашій утробі!

Чи можна вагітним ходити на цвинтар – думка священиків

Представники церкви, навпаки, закликають матусь дотримуватися поминальні традиції. Священнослужителі не згодні з твердженням, що вагітним не можна ходити на цвинтар. Адже хтось повинен віддавати данину поваги покійним і доглядати за їхніми могилами. Отже, якщо крім майбутньої мами цього зробити нікому, саме їй доведеться виконати святий обов’язок.

Церква зараховує народні прикмети до шкідливих забобонів. Насамперед релігійній мамі слід помолитися Богу, попросити у Нього сил і захисту. Це повинно допомогти перемогти забобонний страх.

Але навіть священики погоджуються, що вагітним не можна ходити на цвинтар у разі серйозних психологічних проблем. У вас страшна боязнь мертвих і цвинтарних атрибутів? Тоді залишайтеся вдома, це не буде гріхом!

Як бути у випадку похорону близької людини?

Перш за все, думайте про благополуччя своєї родини і не бійтеся людського осуду. У вас є поважна причина проігнорувати похоронний обряд. Адже вагітним не можна ходити на цвинтар!

Підійдіть до труни до того, як він буде винесений з дому. Пропустіть відспівування і поїздку до могили, але спокійно вирушайте на поминальну трапезу.

Заходи безпеки

Оскільки вагітним не можна ходити на цвинтар, ви повинні бути дуже обережні, наважуючись на цей крок. Нижче ми перерахували найбільш актуальні поради, як убезпечити себе і дитини.

 • Не відвідуйте могили у вечірній час.
 • Завчасно сходіть в церкву або попросіть близьких молитися про ваше здоров’я.
 • Надіньте червону нитку на зап’ясті або шиї.
 • Беріть з собою тільки найбільш необхідне. Пам’ятайте, що вагітним не можна ходити на цвинтар через чаклунів, які крадуть їх речі для обрядів.
 • Насамперед, осеніть себе хресним знаменням, тільки після цього виходіть з дому.
 • Не заговорюйте і не зустрічайтеся очима з незнайомцями.
 • Не чіпайте руками мертве тіло і його похоронне вбрання.
 • По дорозі на кладовище, звертайте увагу на тварин. Якщо якась кішка, собака або ворон виглядає дивно, повертайтеся назад.
 • Пам’ятайте: вагітним не можна ходити на цвинтар більше, ніж на десять хвилин.

Висновок: слухайте своє серце і інтуїцію. Хоча загальновизнано, що вагітним не можна ходити на цвинтар, останнє слово залишається за вами. Якщо вам дуже хочеться відвідати покійного, значить, треба це зробити!

Езотерика
Додати коментар