Втратити хрестик: завжди погана прикмета?

загубити хрестик прикмета

Більшість людей носять хрестики, надягають їх дітям після хрещення, так як вірять, що головний церковний символ захищає від пристріту, псування, нещасть, нечистої сили. В людській свідомості хрест наділяється властивостями і силою особистого оберега. Тому багатьох забобонних людей лякає прикмета «втратити хрестик», ця подія здається їм дуже поганим знаком. Давайте розберемося, чи так це насправді.

Загальні тлумачення прикмети

Оскільки в православ’ї хрестик не прийнято знімати, то найчастіше він губиться, зісковзнувши з порвавшогося ланцюжка або мотузки. Тлумачі кажуть, що це ознака спрямованої на вас псування або іншого негативу, який прийняв на себе натільний хрестик. Негативний вплив був настільки сильним, що нитка не витримала і тріснула.

Тому не потрібно турбуватися з-за втрати, адже носити просочений негативом оберіг все одно не можна: він покинув вас, тому що відслужив своє. Просто купіть новий хрест і носіть замість колишнього.

Інші вважають, що хрестик втрачається у того, хто здійснив великий гріх, можливо, навіть через незнання, без умислу. Потрібно проаналізувати свої вчинки за останній час і, якщо серед них дійсно знайдуться діяння, які можна тлумачити неправильно, слід сходити в церкву: відстояти службу, сповідатися і причащатися.

Треті дотримуються думки, що втрата хрестика обіцяє великі неприємності різного роду: конфлікти в сім’ї, проблеми на роботі або зі здоров’ям.

Звичайно, потрібно відрізняти ситуації, коли нитка або ланцюжок рветься без видимих причин від тих, коли ви зачепилися нею або зламали застібку. У другому випадку про дію прикмети говорити не доводиться, це просто прикра випадковість.

Стать і вік людини, яка втратила хрестик

Більшість забобонів прийшли до нас з язичницьких часів, і прикмети про натільний хрест – не виняток. Люди просто перенесли на православний хрестик свої звичні уявлення, об’єктом яких до хрещення служили язичницькі особисті обереги.

Тому значення прикмети, які тлумачі застосовують, виходячи з віку і статі власника хрестика, виникли, ймовірно, набагато раніше, ніж православ’я стало відомо в Київській Русі:

  1. Якщо у дитини загубився хрестик, в якій його хрестили, то батькам не варто переживати. Таку прикмету можна трактувати як передвістя хвороби або неприємностей. Діти просто непосидючі, і в силу віку не можуть оцінити значення святого символу. А тому немає нічого дивного, що малюк міг сам зняти ланцюжок та забути про це. Якщо хрестик не знайдеться, не потрібно лаяти і, тим більше, лякати дитини небесними карами – просто надіньте на нього інший недорогий хрест.
  2. Коли у людини похилого рветься ланцюжок або нитка, то прикмету про втрачений хрестик тлумачать по-різному, в залежності від положення власника. Зазвичай вважають, що останні роки людини пройдуть в самоті і безгрошів’я. Однак, якщо людина і без того знаходиться у вкрай скрутних обставинах, то прикмета «втратити хрестик» набуває іншого значення. Подія розглядається як знак від Бога, Який скоро полегшить ношу, тобто, хрест людини, пошле йому допомогу.
  3. Незаміжній дівчині, яка втратила хрестик, марновірство радить виявити обачність при виборі партнера: вибирайте не тільки серцем, але і розумом, інакше вас чекає складний і не дуже щасливий шлюб.
  4. Втрачає хрестик молодий чоловік або хлопчик – його чекають зміни у справах: професійний ріст, зміна роботи, можливо, навіть переїзд, пов’язаний з кар’єрою.

Іноді втрату святого символу пояснюють словами «Бог відвернувся». Не потрібно засмучуватися, звинувачувати себе у всіх гріхах і боятися, що тепер на вас обрушиться всіляка нечисть. Так говорять тільки необізнані в релігії люди. Бог від своєї пастви ніколи не відвертається.

Де відбулася пропажа

Втратити хрестик по дорозі в храм – не дуже хороша прикмета. Забобонні люди кажуть, що це привід задуматися про своє життя, можливо, вам потрібно змінити відносини з родичами, перестати злитися і ображатися на близьких людей.

Якщо ви впевнені, що втратили хрест будинку, але ніяк не можете його знайти – прикмета обіцяє сварки, розбіжності в сім’ї. Слід морально підготуватися до цього періоду і постаратися зберігати самовладання при виникненні конфліктів.

Порвався ланцюжок з натільним хрестиком на дачній ділянці, на природі – незабаром будете відчувати себе хворим, втомленим і ослабленим. Втім, про якихось серйозних захворюваннях марновірство не згадує.

Хрестик злетів з нитки на роботі – остерігайтеся допустити велику помилку, проявіть граничну увагу при виконанні професійних обов’язків.

Якщо ви виявили пропажу, повернувшись з вечірки, зборів, з гостей – марновірство рекомендує задуматися, чи придатний це для вас суспільство; можливо, варто змінити коло спілкування.

Втрата хрестика у відпустці або у відрядженні обіцяє неприємні новини по поверненні додому.

Що слід робити за прикметою, якщо загубився хрестик

Якщо ви втратили, а потім знайшли свій натільний оберіг, то нічого особливого робити з ним не потрібно. Слід просто надіти його і носити як раніше, прийнявши подію як прикру випадковість.

Проявити обережність слід, якщо ви знайшли свій хрест потьмянілим, пом’ятим, зламаним. Як говорилося вище, це може бути ознакою прийнятого оберегом негативу, який призначався вам. Носити пошкоджений атрибут все одно не можна – віддайте його в храм на переплавку.

Дуже хорошою прикметою вважається, якщо вашу пропажу знайде і поверне близький друг: значить, незабаром у вашому житті настане біла смуга.

Ну, а якщо втрачений хрестик зник з кінцями, то, купуючи новий, намагайтеся вибирати не занадто прискіпливо: на якій із священних символів впав погляд, той вам і потрібен.

Треба сказати, що священнослужителі не надають ніякого значення приймете «втратити хрестик». З точки зору священиків, втрату хрестика слід розглядати як дрібну неприємність, яка не несе жодного негативного змісту, як, наприклад, втрачена обручка.

Езотерика
Додати коментар