П’ятниця 13: важливі прикмети і забобони

П’ятниця 13 завжди була оповита завісою загадковості. З цим днем люди пов’язують багато забобонів і прикмет. Розколоті дзеркала, чорні коти і проспана випадково сіль блякнуть з настанням п’ятниці 13. Слід поводитися особливо обережно у цей день, адже пригоди і невдачі можуть очікувати за кожним кутом. У цій статті ми розглянемо список небажаних в цей день дій і заходів.

На сьогодні точно невивченеджерело зародження даної забобони. Але багато хто вважає, що в п’ятницю 13 слід остерігатися неприємностей. У медицині є навіть спеціальне визначення, що означає фобію, безпосередньо пов’язану з цією датою – параскаведекатріафобія. За переконаннями Доналда Доссея, автора цього терміна, якщо сказати цю фразу багато разів без затримок, то жах перед п’ятницею 13 випарується. Тим не менш, багато людей вважають за краще перестрахуватися і приймати до уваги прикмети цього дня.

П’ятниця 13: Традиційні прикмети і забобони

Побоювання п’ятниці 13 має багатовікову історію. За народними переказами, в цей день на шабаш збиралися відьми, вовкулаки і інша нечиста сила, а очолює це дійство сам диявол. З минулих часів цей день знаменитий різними забобонами і прикметами.

 1. Вважається, що в п’ятницю 13 не варто їхати в далеку дорогу, так як подорож буде буяти неприємним секретом. Кажуть, що рослини, висаджені в п’ятницю 13, приречені на загибель і відсутність плодів.
 2. Дуже не рекомендується проводити в цей день одруження. За повір’ям, весілля в цю зловісну дату не обіцяє для молодих довгого і щасливого подружнього життя.
 3. Якщо виникають ідеї про зміну роботи, щоб уникнути несподіваних неприємностей, краще зробити це в будь-який інший день.
 4. За сучасними повір’ями, у цей нещасливий день комп’ютерні віруси виявляються особливо шкідливими. Як не дивно, це відповідає дійсності, адже багато хакерів спеціально приурочують до цієї дати свої атаки.
 5. У п’ятницю 13-краще не лягати в лікарню, в особливості не робити хірургічні операції, оскільки ймовірність ускладнень істотно зростає.
 6. Не можна веселитися! Алкогольні узливання і сміх можуть накликати біду!
 7. Якщо у вас немає термінових справ – краще залишатися вдома.

П’ятниця 13: Що не можна робити

П’ятниця 13 вже багато сотень років сіє в людях страх. Але, існує думка, що всі неприємності полягають у ставленні людей до фатальної дати. Причиною бід часто стає самонавіювання.

Згідно з повір’ям, у день неприємностей:

 1. Не можна тривалий час виглядати в дзеркало перед відходом до сну
 2. Планувати початок нових справ не потрібно
 3. Прикмети не радять в цю дату обстригати волосся і нігті
 4. Небезпечно вживати лайливі вирази, зокрема «чорт» чи «свиня»
 5. В п’ятницю 13 забороняється носити одяг фіолетового, коричневого і червоно-оранжевого кольору
 6. Залишати місце роботи в цей день, потрібно не обертаючись
 7. Якщо вас намочив дощ, діставшись додому не слід просушувати парасольку в розкритому стані
 8. Остерігаємося чорних кішок, в п’ятницю 13-це повір’я працює особливо сильно.
Езотерика
Додати коментар