Не можна фотографувати сплячих: вигадка?
Не можна фотографувати сплячих? Коли з’явилося і прийшло це поняття? Має воно підстави? Ми бачимо, що забавно і трепетно спить наш родич, рука тягнеться до фотоапарата.
Хочеться взяти і залишити, «заморозити» мить. Не можна фотографувати сплячих? Одні заборони і табу. А які причини?
Не можна фотографувати сплячих: корінь проблеми
Заглянемо в далеке — далеке минуле, коли Жозеф Ньєпс не винайшов фотоапарат. Щоб запам’ятати образ дорогих людей їх малювали. Запрошували художника, і він писав портрети. Але як зрозуміло, це коштувало дорого і замовлення могли дозволити заможний стан. Бідні ж люди звали художника тільки після смерті родича. Писали його портрет, щоб зберегти на пам’ять частинку образу. Небіжчика рядили в святкове вбрання, а очі — відкривали. Створювалися цілі картини, наприклад, померлого саджали за родинний стіл. А якщо небіжчик — це дитина, то йому в руки клали іграшки. Пізніше, коли винайшли фотоапарат, покійних перестали знімати з опущеними повіками, бо знімок вважався посмертним портретом. Ось звідки пішло — не можна фотографувати сплячих!
Ряд питань: чи можна фотографувати сплячих?
Відкинемо забобони, подивимося на кілька варіантів:
- У особи, зануреної в обійми Морфея, душа або метальний дух «мандрує». Енергетична аура слабшає, ви стаєте беззахисні перед негативним впливом. Натів відкритий для нанесення порчі, або до нього легко підселяється «нечисть». Не можна різко будити, бити чи кричати на сплячого. Отже, він повинен плавно відходити від сонливості. Тому що дух тільки так благополучно повернеться в тіло. Не можна фотографувати сплячих. На закінчення, індивідуум стане заїкатися. Гірше, якщо його схопить великий серцевий напад. Роблячи кадр людину, яка спить, ви захоплюєте частинку його поля. Воно ослаблене, отже, використовуючи цей знімок, можна магічно впливати на індивіда.
- Не можна фотографувати сплячих. Фотознімок вийде не кращим чином. Перебуваючи в сонному стані, ми часто не контролюємо міміку. Фотокартка, де у вас течуть слюні і безглуздо відкритий рот, навряд чи когось обрадує. Швидше за все, розсердить.
- Так само розповімо про релігійний аспект. Роблячи фото, ви спугнете ангела, який приставлений до вас. І він відвернеться від свого підопічного. Навіть, якщо це вигадка, не варто ризикувати, тому не можна фотографувати сплячих!
Про дітей: не можна фотографувати сплячих
Малюк зовсім крихітка? Спить більше 12 годин в день? Батьки милуються цим милим моментів і, звичайно ж, фотографують дитини. Вважається, що це не страшно. Що актуально, так що не варто випускати отримані кадри в загальний доступ, викладати в соціальні мережі. Сміливо відкидаємо гіпотезу — «не можна фотографувати сплячих». Тут треба взяти до уваги реакцію дитини. Він ризикує отримати переляк від яскравого спалаху, почати плакати. Фотокамера ж видає гучні звуки. Вони можуть не сподобатися дитині.
Плюси таких фотокарток
Несподіваний пункт. Начебто не можна фотографувати сплячих, а тут виявляється, є хороші сторони. Наприклад, картинка вийде дуже зворушливою. Це особливий стан умиротворення. Такі знімки не вийде зробити при пильнуванні. Фотознімок можна оформити, наприклад, підібрати рамку, зробити цікаві підписи і подарувати. Для коханого — це хороший і несподіваний подарунок.
Як боротися з повір’ям?
Бачите, у вираження — «не можна фотографувати сплячих» присутня негативна і позитивна забарвлення. Істина впирається в інше. Як ви самі ставитеся до цієї ситуації. Можна дати собі чітку установку, що повір’я просто не працює. Або думати, що вас воно не торкнеться. Збережіть картку і не показуйте її нікому. Так вам буде набагато спокійніше! Побороти страх від цієї легенди допоможе кінематограф. У прокат випущено велику кількість стрічок, де герої влаштовують фотосесії сплячим, не відчувають докори сумління і страх залучити лихо.
Підбиваючи підсумок
Отже, не можна фотографувати сплячих? Деякі вважають у них забирають сили і здоров’я. Вони ризикують взагалі не відійти від сну. Так само підсвідомо здається, що обличчя на знімку нагадує мерця. А ще, що релігія теж не схвалює подібні екзекуції. Але якщо відкинути містичні причини, то нічого у фотографії сплячих немає. Випадків раптової смерті після цього процесу не виявлено. Немає жодної статистики, яка підтверджує цей факт.
До речі в СРСР аж до 60 — х років існувала мода на Post — mortem. Звідси зрозуміло, що фото сплячих і нагадує нам про минуле часу. Асоціативний ряд міцно засів у головах сучасних громадян. Висновок очевидний, не можна фотографувати сплячих — не аксіома, лише відлуння минулого. Мають значення ваші власні думки.