Чому не можна дивитися кішці в очі. Важлива порада!

чому не можна дивитися котові в очі

Не можна дивитися кішкам в очі — «страшилка» не відноситься до сучасних страшилок. Її витоки сягають Стародавніх держав. Якщо з собаками зрозуміло, то такий вид тварин, як кішка, викликає масу питань. Її вважають провідником між світами.

Так само кішка вважається представником темної енергії. Вона гуляє сама по собі, не прив’язується до людей і може дати відсіч навіть псові! Наведемо факти: не можна дивитися кішкам в очі!

Не можна дивитися кішкам в очі: унікальні створіння

Бачите, непередбачувано веде себе вихованець, якщо на нього спрямувати пильний погляд? Він ризикує накинутися, відчувши недобре. А його важкий «не блимаючий» кут зору важко винести. Ось так, не можна дивитися кішкам в очі!

Міфологія

Три держави: Греція, Римська Імперія і Єгипет. У цих державах існували легенди, та й розташування до котячих було особливим. Ніхто не задумувався — не можна дивитися кішкам в очі чи можна. В Єгипті існувала богиня Бастет, зображена з головою кішки. Тому, істоти прирівнювалися до божественних, про що свідчать фрески, що збереглися до наших днів. До кішок ставилися з трепетом і благоговінням. На кішок молилися, і не сміли образити чотириноге створіння. Бастет представляла царицю потойбічного світу. І вважалося, що якщо подивитися їй в зіниці, ввижатиметься неймовірне. Це неможливо пояснити звичайним смертним. Жителі Єгипту боялись, таким чином, застрягти в потойбічному світі. Може тому не можна дивитися кішкам в очі? Жителі Стародавньої держави відводили очниці, звертали фокус на землю, щоб не зустрітися з поглядом Бастет.

Містика: не можна дивитися кішкам в очі

Настала епоха Середньовіччя, ставлення до цієї породі більше посилилося, отже, кішок перестали почитати. А стали боятися. Як відомо, період пов’язаний з інквізицією, відьмами, магією і чаклунством. Чомусь люди цієї аудиторії заводили чорний «сподвижників». Звичайно, не можна дивитися кішкам в очі! Кожен чаклун був наділений силою, а його домашній улюбленець був причетний до надприродного. А точніше, кішка була провідником. Тобто, вона підтримувала зв’язок між померлим і відьмою. Значить, для живих людей, кішка була очевидною загрозою.

Як з цим боролися, ми знаємо. Вердикт вирішувалося «вогнем». Стереотип — не можна дивитися кішкам в очі, живе серед наших кам’яних джунглів. Що такого в котячому погляді? Подивіться. Він зачаровує, дивує, але одночасно, може викликати негатив у вигляді псування. Тому, відьма, потрапивши у вогнище, отримувала слідом свого провідника.

Не можна дивитися кішкам в очі в Стародавній Русі

Наші предки так само неоднозначно ставилися до тварин. Ті, верстви населення, які вірували в бога, вважали кішку витівкою Диявола і чортівнею. Ходили чутки, наприклад, чорт приходить в дім в образі кішки. Особливо розповіді пов’язують з відвідуванням лазні. Чорні коти могли несподівано заговорити людським голосом. І тому не можна було дивитися кішкам в очі. Погляд здатний загіпнотизувати і навіть звести сума. В хати, кішок не селили, а навпаки, переходили на інший бік, побачивши пухнасте створіння.

Анатомія: не можна дивитися кішкам в очічому не можна дивитися котові в очі

По науці, не можна дивитися кішкам в очі. Обставини криються в структурі зіниці. У зору дві площини, одна — периферична, з розмежованими «відділами». Наприклад, ми будемо візуально вивчати стіл, а інші предмети будуть здаватися розмитими. Така оптика! Щоб побачити щось що знаходиться поруч, потрібно транслювати погляд. У кішок все інакше. Бар’єр між секторами розмитий. Тому кішка бачить фокус відразу. Не можна дивитися кішкам в очі, здається, вона дивиться в нікуди. Це так, хоча вона зауважує найменший рух! Секрет в тому, коли ви дивились» на кішку, вона не може зрозуміти, навіщо «свердлите її очима». Тому, якою буде реакція — незрозуміло.

Природа: не можна дивитися кішкам в очі

Щоб досконально розібрати, що призвело до того, що не можна дивитися кішкам в очі, звернемося до поведінкового плану. У них, виявляється, діє механізм захисту. Тварина походить від дикого виду. У своєму вихованцеві ви легко дізнаєтеся тигра або лева. Інстинкти є навіть у маленького кошеняти. З цією природною особливістю не посперечаєшся. В ті часи, дикі предки полювали і зустрічали ворога, вони дивилися на нього в упор, отже, тримали його на гачку.

Як тільки зоровий контакт переривався, ворог починав атаку. Цю «сходку» можна побачити і у дворі звичайного будинку. Два кота, що борються за територію, вимовляють характерні звуки, дивляться в очі один одному. А ось, якщо підійде людина і спрямує погляд, то бродячі тварини не відреагують. Домашні особини, навпаки, тривожно переносять проникливий погляд.

Ось, не можна дивитися кішкам в очі. Не випробовуйте долю, і не розглядайте вихованця з мінімальної відстані. Він може подумати, що затіяли недобре, намагаєтеся забрати їжу. Отже, спрацює інстинкт захисту, і тварина випустить кігтики. Порад немає, просто не фокусуйтеся занадто довго, дивлячись в очі домашньому улюбленцю.

Є кішки, які просто мовчки покинуть кімнату або відведуть очі. Багато залежить від взаємин. Якщо кішка купається в любові і дбайливого ставлення, то не варто боятися, що вона вкусить, нападе.

Висновок

Не можна дивитися кішкам в очі? Цікавіше бачити в цьому містику, слухати страшні розповіді, легенди. Але всьому, як виявляється, є логічне пояснення. Так, кішка відрізняється від собаки, вона норовлива, але так само потребує ласки й турботи. Скептики і логіки давно розгадали загадку «не можна дивитися кішкам в очі». Ми надали раціональний і біологічний висновок. Залишається пласт суєвірів, шануючих магію, і містичне, тому вони бояться заглянути в зіниці цього котячого хижака. Доповнює картину кінематограф. Якщо у фільмі фігурує відьми або інша магічна сутність, то поруч з нею завжди буде чорний кіт!

Езотерика
Додати коментар