Чому не можна дарувати ніж. Важлива порада!

чи можна дарувати ніж

Чому не можна дарувати

Не можна дарувати ніж – народне повір’я, яке намагаються дотримуватися абсолютно всі. Навіть ті, хто сприймає прикмети як прості казки, згадують про нього, вибираючи подарунки до свят.

Вважається, що гостро-ріжучі предмети наділені негативною енергетикою, вносять розлад між людьми, і залучають нещастя.

Ці твердження виникли із-за того, що в давнину люди пояснювали незрозумілі події силою, укладеної у навколишніх речах. Більшість здогадок пов’язувалося з холодною зброєю і схожими предметами.

Не можна дарувати ніж: які причини лягли в основу повір’я?

  1. Енергія злих духів. За переказами, можна дарувати ніж, так як його лезо – своєрідний «магніт» для нечистої сили. Злих сутностей залучають краю голок, ножиць, вилок і всіх гострих предметів. Беручи подібний дар людина піддається впливу духів. В його будинок приходять біди, гнів і сімейні сварки.
  2. Провісник розлуки і горя. Люди старшого покоління впевнені: не можна дарувати ніж коханому на день народження або інші свята. Після його вручення закохані починають сваритися і незабаром розлучаються. Підносити гострий аксесуар молодятам на весілля також поганий знак. Це загрожує молодятам нескінченними сварками і швидким розлученням. Подарувати колекційний або звичайний ножик до Нового року – значить приректи людину на невдачі, що тривають рівно 12 місяців.
  3. Можлива помста. Раніше подібні вироби виготовлялися на замовлення. Працюючи над зброєю, майстер вкладав у нього енергію, налаштовану на замовника. Зроблена річ забезпечувала власникові удачу, а опинившись у нового господаря, притягала до нього нещастя.
  4. Чорна магія. На повір’я, що не можна дарувати ніж, вплинуло його використання шаманами, чаклунами і відьмами в магічних обрядах. Він був інструментом для жертвоприношень, ритуалів перетворення і наведення псування. Тепер вважається, що негативна енергія оточує цей магічний атрибут і може зіпсувати карму.
  5. Дух войовничості. Ріжучі та колючі аксесуари несуть відбиток агресії військових битв. Спочатку їх використовували для полювання і захисту від ворогів. Ці події тягнуть відчай, біль і смерть. Негативні асоціації, пов’язані з ними формують переконання: не можна дарувати ніж – він пробуджує гнів і ворожість.
  6. Спалахнула бійка. Найреальніша з причин відмовитися від «гострих» презентів – ймовірність поножовщини. Свята, зазвичай відзначають міцними напоями. Розпалені алкоголем учасники застілля можуть почати бійку. Якщо небезпечна річ виявиться у людини втратив контроль, станеться непоправне лихо.

Цими факторами пояснюється, чому не можна дарувати ніж на свята. Склалася традиція стосується вилок, щипців та інших столових приладів.

Як обійти негласне правило?чи можна дарувати ніж

Тим, хто вірить у прикмети, але вважає вишуканий клинок з різьбленою рукояткою, підходящим подарунком можна використовувати прийом, придуманий англійцями. Його зміст такий: якщо не можна дарувати ніж, то продати не забороняється. В якості оплати з приймаючих презент людей символічно беруть дрібну монету. Ритуал «дарування» при цьому перетворюється в угоду, і ймовірні біди обходять стороною.

Привнести в цю традицію гумор і красу, можна приклавши до основного подарунка стильно упаковану монетку. Тоді герой свята зможе моментально віддати «оплату».

Прикмету, що не можна дарувати ніж зовсім не обов’язково сприймати всерйоз. В окремих країнах такий подарунок наділений хорошим змістом:

  • Японці визнають його оберігом відкриває можливість «прорубати дорогу до щастя» і захищає від невдач;
  • На Сході ножики і клинки підносять правителям, імператорам, аристократам і важливим гостям на знак особливої поваги;
  • Для жителів Кавказу ці предмети – незмінний символ відваги, пошани і захист від будь-якої негоди.

Так що не варто зраджувати багато значення стародавніх забобонів. Краще привітати друга, родича або улюбленого щиро побажавши йому добра і щастя. Тоді страхи, пов’язані з думкою, що не можна дарувати ніж розсіються, а сам подарунок стане щасливим талісманом.

Езотерика
Додати коментар