Чому не можна дарувати годинник. Чи можна дарувати годинник?

чи можна дарувати годинник

Не можна дарувати годинник – стверджують древні повір’я. Сьогодні багато хто нічого про це не знають. У світському суспільстві прийнято дарувати годинник з будь-якого приводу і подібний дар вважається хорошим тоном.

Безліч моделей, марок, різновидів за функціональним призначенням дозволяють вписати подібний подарунок у будь-який захід.

  1. У хлопців і дівчат вважається доречним дарувати наручні годинники один одному, наприклад, в день народження або на пам’ять про любов і дружбу.
  2. Дарувати годинники настінні на новосілля поспішають колеги і сусіди.
  3. У колі колекціонерів та поціновувачів годинникових механізмів теж прийнято в якості презентів дарувати годинник у спеціальних оправах або належать до виробів відомих марок.
  4. У ділових колах вважають доречним дарувати годинник дорогих марок партнерам по бізнесу в якості презенту.
  5. Громадські діячі нерідко, виходячи на публіку, демонструють шикарні моделі, збуджуючи у журналістів бажання розібратися, кому прийшла ідея дарувати годинник, що варті цілий стан народному обранцю.
  6. У виробничій сфері, проводжаючи працівника на пенсію, теж прийнято дарувати годинник. Так у чому підступ?

Забутий переказ Сходу – не можна дарувати годинник!

Переказ про те, що не можна дарувати годинник досі сильно в країнах Сходу. Якщо звернутися до китайських ієрогліфів, то символ, що означає смерть, майже не відрізняється від знака часу, що приносить випробування, що встановлює межі життя. В Китаї і Японії й сьогодні не прийнято дарувати годинник – пристрій, що вимірює те, що око не бачить.

Відповідно до національних традицій не можна дарувати годинник тому, що вони нагадують про швидкоплинність життя. В деяких народах подібний дар розглядається, як побажання або очікування догляду людини з життя. Ймовірно, східні мудреці знають і більш глибокі причини, за якими не можна дарувати годинник. Тому що сьогодні, коли кордони між державами стали прозорими, в ефірі все наполегливіше звучить заборона дарувати годинник.

Чи можна було дарувати годинник на Русі?чи можна дарувати годинник

Поки живе ще те покоління, яке пам’ятає, як в кожному будинку або хаті відміряв хід часу настінний маятник з боєм або з зозулею. У палатах вельмож любили встановлювати масивні підлогові шафи з потужними годинниковими механізмами. Але дарувати годинник не дозволяли. Їх купували! З нагоди народження. При заселенні в новий будинок. А коли хтось у родині пішов з життя, маятники в будинку зупиняли, змушуючи зозуль замовкнути. Зупинка годинникового механізму з-за поломки розглядалася, як зла прикмета.

Дарувати годинник на знак розлуки

У палацовому етикеті прийнято дарувати годинники – дуже дорогі, в золотій оправі, фавориткам і коханкам вельмож, як знак розставання з ними. У багатьох сюжетах романів простежується подібна лінія. Уваги молодої особи довго домагаються. Якщо ранок щасливий Дон Жуан вирішив дарувати годинник, то це означало, що всі відносини закінчені. Красуню відправляли в глибинку подалі від двору.

Не можна дарувати годинник коханим. Чому?

Кажуть, закохані годин не спостерігають. Час не може порівнюватися з безсмертним щастям. Тому не можна дарувати годинник коханим. Ні з якого приводу. Дарувати годинники того, кого любиш – значить, залучати розлуку. Як тільки стрілки механізму зупиняться – чекайте біди. Старі перекази, але вірні.

Молодятам в дар несли посуд, життєву начиння, але було не можна дарувати годинник. Молодята самі повинні були поїхати на ринок і купити сімейні ходики за свої кровно зароблені грошики.

Як правильно дарувати годинник в обхід прикметами?

Ви запитаєте, якщо не можна дарувати годинник, то чому ними презентують державних службовців? Тому що наші можновладці, знайомі з правилом викупу. Отримавши подарунок на руку, наприклад, за 50 тис. у.е., вони віддають дарувальників благами, погодженнями та дозволами. Давно перевірена схема.

Згідно древньої мудрості. Час не можна дарувати годинник можна викупити! Відмовитися від подарунка долі важко. Але задобрити руйнівні сили, що стоять за Часом – можна.

Як це відбивається на житті пересічних громадян? Якщо хтось не знаючи, що не можна дарувати годинник, з радістю презентує Вам подарунок. Посміхніться і дайте натомість символічної плати – хоч кілька монет. Але віддайте в знак викупу Часу.

Езотерика
Додати коментар