Місячний посівний календар
Посієш по Місяцю – збереш подвійно. Цій народній мудрості багато сотень років. З давніх-давен помічено, що місячні цикли роблять потужний вплив на біологічні процеси на нашій планеті, і рослини найбільше схильні до цього впливу. Урожайність культур і якість плодів безпосередньо залежить від часу посіву, поливу, підгодівлі і т. д.
Місячний календар садівника-городника допомагає отримати максимальну вигоду з впливу енергетики місяця на біологічні ритми рослин. Ті городники, які слідують цим календарем, примудряються в кілька разів підвищити врожайність на своїх ділянках, не вдаючись до дорогих або небезпечних добрив.
Навіщо потрібен місячний календар городника
Безсумнівно, щоб досягти великих успіхів в рослинництві, необхідно хоч трохи тямити в агротехніці: вибирати культури і сорти, найбільш підходящі вашому регіону за кліматичними особливостями, і забезпечувати їм той догляд, якого вони вимагають. Однак ніякі агротехнічні пізнання не допоможуть отримати хороший урожай, якщо роботи на грядках ведуться врозріз з біоритмами Землі. А біоритми землі в свою чергу залежать від активності інших планет.
Земний клімат визначається сонцем і має циклічність в 10-12 років. При цьому циклічність сприятливих і несприятливих періодів трохи інша: 7 років.
Місяць – найближча до нас планета. Її магнетизм викликає припливи і відливи, призводить до повеней. Це лише те, що ми бачимо неозброєним оком. Насправді місяць частково змінює властивості неживих об’єктів, а також управляє інтенсивністю обмінних процесів в живих організмах: уповільнює або прискорює їх.
Рослина – це живий організм. І у кожної рослини свій власний біоритм, що знаходиться в залежності від місячного циклу. В одні дні культура інтенсивно росте, в інші – харчується, накопичуючи корисні речовини для утворення плодів. І якщо невчасно втрутитися в справи природи, є ризик нашкодити рослині і або зовсім погубити її, або втратити можливість отримати з неї хороший урожай.
Місячний календар городника враховує фази місяця і те, в якому знаку Зодіаку перебуває місяць в конкретний день. Так, наприклад, в один день корисно удобрювати і рихлити грунт, але небажано проводити обрізку листя. В інший день дозволяється робити що завгодно з наземною частиною рослини, але забороняється торкатися кореневої системи.
Як визначити характер дачного сезону по молодику
Вчені помітили, що кліматичні особливості сільськогосподарського періоду сильно залежать від того, на який день тижня випало найближче до рівнодення молодика. У місячному календарі городника саме рівнодення вважається початком біодинамічного року.
- Понеділок. Якщо молодик, найближчий до весняного рівнодення, припав на понеділок, літо буде холоднішим і дощовішим, ніж минулого року.
- Вівторок. Рік буде тепліше попереднього, але влітку очікується помірна посуха.
- Середа. Літо буде не особливо спекотним, але і затяжних дощів чекати не варто.
- Четвер. Погода сприяє високим урожаям.
- П’ятниця. Рік буде дещо сприятливіше попереднього.
- Субота. Нас чекає посуха і недолік тепла.
- Неділя. Рік буде спекотніше попереднього, але брак опадів доведеться компенсувати посиленим поливом.
На підставі цих даних можна спрогнозувати картину майбутнього року і зрозуміти, які проблеми нас чекають, і вирішити, як можна їх мінімізувати.
Наприклад, якщо за місячним календарем майбутнє літо очікується холодним, городник встигне замінити теплолюбні рослини на менш вибагливі культури або сорти. У дощове літо шанс на високу врожайність зросте, якщо у відкритий грунт посадити більш вологолюбні види. Знаючи про те, що літній період буде посушливим, варто заздалегідь перевірити працездатність автоматичної системи поливу (якщо у вас велика посівна площа).
Фази місяця та їх вплив на рослини
Характер впливу Місяця на рослини залежить головним чином від фази. У місячному календарі один місяць триває 29-30 днів, і за цей час супутник Землі проходить 4 фази: молодик, зростаючий Місяць, Повний місяць і спадний місяць. У кожній з фаз енергетичний потенціал Місяця змінюється. Відповідно, змінюється і його вплив на рослинні культури.
Зростаючий (молодий) місяць
У місячному календарі городника фаза молодого місяця відповідає періоду посиленого зростання надземної частини рослини. Обмінні процеси найбільш інтенсивні, рослина посилено вбирає вологу і поживні речовини з грунту, витрачаючи їх на розвиток листя і плодів.
При зростаючому Місяці городнику рекомендується сконцентруватися на поліпшенні властивостей грунту. Корисно копати грядки, рихлити, підгортати, удобрювати грунт (найкраще мінеральними підгодівлею), видаляти бур’яни. Даний період сприятливий для розмноження культур, цінних своєю надземною частиною. А ось проводити обрізку листя або прищеплення не можна, інакше рослина може загинути.
Спадний (старіючий) місяць
Коли на календарі городника місяць переходить в фазу убування, варто відмовитися від будь-яких маніпуляцій, здатних пошкодити кореневища. У цей період зростання листя сповільнюється, а всі життєві сили рослини направляються на розвиток кореневої системи. Коренеплоди наливаються, швидко збільшуючись в розмірах.
На спадний Місяці городники зазвичай уникають внесення добрив і розпушування грунту. Зате прополювати і проріджувати гряди в цій фазі дозволяється. Крім цього, даний період рекомендований для пересаджування плодових дерев і чагарників, акуратного висаджування коренеплодів. Також корисно прищипувати, обрізати, прищеплювати. Якщо удобрити грунт необхідно, краще використовувати органічні підгодівлі.
Повний місяць
Повний місяць призводить до енергетичного дисбалансу як у рослин, так і у людини. Виробляти якісь істотні маніпуляції в цей період небажано. Краще утриматися навіть від поливу. Втім, якщо кущі в’януть, було б дурістю позбавляти їх цілющої вологи тільки через повниц місяць. До речі, ця фаза допускає збір врожаю, тому в повний місяць можна сміливо збирати плоди і ягоди.
Молодик
Молодик – це час, коли все навколо ще тільки готується до життя. Рослини нібито перебувають у сплячці. Вони не ростуть, не дають нових плодів. Як і в повний місяць, в молодика не варто нічого робити ні з надземною, ні з підземною частиною рослини. Зате радиться позбутися від бур’янів, шкідників і відмираючих гілок, і тоді з початком збільшення місячного диска зростання і плодоношення підуть інтенсивніше.